مقالات

چرخه شما، دوره شما و رژیم غذایی شما

چرخه شما، دوره شما و رژیم غذایی شما

دوره ی پریود، رژیم غذایی!

همگام سازی چرخه قاعدگی راهی عالی برای به دست آوردن درک بهتری از واکنش بدن شما به مراحل مختلف و هورمون ها و نحوه مقابله با PMS و علائم چرخه قاعدگی مانند گرفتگی های پریود است. آیا شما باور دارید که بیش از 150 علامت وجود دارد که از نظر پزشکی در نتیجه چرخه های قاعدگی ما شناسایی شده است؟ 150!  .تخمین زده می شود که 70 تا 90 درصد زنان تحت تأثیر برخی از این علائم قرار دارند.

گرفتگی قاعدگی تنها یکی از آنهاست. یکی دیگر از علائم افزایش وزن است. اما آیا واقعا هر ماه که پریود می شویم وزن اضافه می کنیم؟ میل به غذا، افزایش گرسنگی، احتباس آب و تورم از علائم قبل از قاعدگی هستند که ممکن است در فرد احساس افزایش وزن ایجاد کند. بنابراین، در حالی که چرخه قاعدگی شما ممکن است بر افزایش وزن شما تأثیری نداشته باشد، مطمئناً علائم می توانند تأثیر بگذارند. ممکن است هوس کنید و غذای شیرین یا شور بیشتری بخورید که ممکن است باعث افزایش وزن بدن شود.

تغییرات اشتها؟

تغییرات در اشتها ممکن است در مراحل مختلف چرخه قاعدگی به دلیل هورمون های خاصی که در هر مرحله غالب هستند رخ دهد. به عنوان مثال، در مرحله هنگام خونریزی و قبل از تخمک گذاری، هورمون استروژن دربدن غالب است. استروژن یکی از دو هورمون جنسی اولیه زنانه است و در شروع بلوغ و چرخه قاعدگی نقش دارد. در واقع از نظر علمی ثابت شده است که استروژن اشتهای شما را کاهش می دهد، بنابراین در این دوره ممکن است کمتر غذا بخورید.

در حالی که از زمان تخمک گذاری تا شروع پریود، پروژسترون غالب است. از آنجایی که پروژسترون اشتها را تحریک می کند، ممکن است فرد متوجه شود که در این مرحله بیشتر غذا می خورد که یکی از علائم PMS است. هرچه بیشتر درک کنیم که هورمون‌هایمان بر بدن و رژیم غذایی ما تأثیر می‌گذارند، بهتر می‌توانیم اشتهای خود را کنترل کنیم و وزن خود را کنترل کنیم.

این همان جایی است که همگام‌سازی چرخه وارد می‌شود. «همگام‌سازی چرخه» اصطلاحی است که توسط متخصصان تغذیه ، HHC، AADP ابداع و دارای علامت تجاری است. همگام سازی چرخه کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که بدن شما تمام نیازهای خود را برای حمایت از تعادل بهینه هورمون ها در هر بخش منحصر به فرد چرخه شما دریافت می کند. با ردیابی چرخه خود، درک بهتری از آنچه برای شما مفید است به دست خواهید آورد.

بسیار مهم است که همه به بدن خود گوش دهیم. واقعا حرف های زیادی برای گفتن دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *