مقالات

آرنیکا، روشی قدیمی ولی با تکنولوژی جدید

آرنیکا، روشی قدیمی ولی با تکنولوژی جدید

نگاهی به آمار

طبق آمار های موجود 9 نفر از میان هر 10 نفر در جامعه آماری بانوان درد قاعدگی را تجربه کرده و ممکن است به صورت ماهانه از آن رنج ببرند. متأسفانه ۱۰٪ از این افراد درد‌ها را به شکل شدیدی تجربه کرده و کیفیت زندگی‌شان برای مدتی به شدت کاهش می یابد. به غیر از استفاده دارو‌های مسکن و روش های قدیمی همانند کیسه آب گرم و کنترل تغذیه مصرفی در این دوره، راهکار خاص دیگری برای کنترل درد در این دوره تا به امروز وجود نداشته است.

آرنیکا روشی جدید

اما اکنون دوره ی گذشتن از روش های ناکارآمد و مضر گذشته فرا رسیده است. حال راه کار دیگری وجود دارد که می توان آن را پایانی بر درد های طاقت فرسای پریودی به شمار آورد.

حال باید دید این دستگاه معجزه‌ آسا به چه شکل کار می‌کند؟ الکترودهای خود چسبان آرنیکا را می‌بایستی بر روی شکم یا کمر در اطراف محل درد پریود خود  بر  روی پوست بچسبانید. با روشن کردن دستگاه، آرنیکا به کمک الکترود های خودچسبان شروع به ارسال پالس‌های الکترونیکی به نورون‌ های این ناحیه خواهد کرد. این فرآیند سبب فروکش کردن درد و کاهش تفسیر سیگنال‌های درد انتقالی به مغز می‌گردد.

تکنولوژی مورد استفاده توسط این دستگاه، متدی جدید محسوب نشده و پزشکان سالهاست از این روش بهره می‌برند.

آرنیکا چطور عمل می کند؟

این روش با عنوان «تحریک الکتریکی ورا پوستی اعصاب» یا به اختصار تنس شناخته می‌شود. این روش در گذشته برای درمان انواع مختلفی از درد‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفته است. بطور مثال از این روش می‌توان برای درمان درد‌های کمر، گردن و درد زایمان بهره برد. این متد در واقع با فریب دادن سیستم‌ عصبی‌ تان توانایی تشخیص سیگنال‌های درد را مختل می‌سازد.

ایده این روش استفاده از عدم توانایی سیستم‌عصبی در تشخیص و تمایز میان دو نوع از سیگنال‌‌های عصبی در یک زمان می‌باشد. در واقع به علت حرکت سریع تر سیگنال‌های ارسالی آرنیکا و رسیدن زود‌تر آن به مغز، سیستم‌عصبی مرکزی توانایی درک سیگنال‌های درد قاعدگی را به طور همزمان نخواهد داشت.

عوارض جانبی؟

در پایان این مقاله اشاره به این نکته ضروری است که با مطالعات بالینی انجام شده توسط متخصصان هیچگونه عارضه جانبی برای دستگاه آرنیکا در نظر گرفته نشده است. دستگاه تسکین درد قاعدگی آرنیکا از هر نظر جایگزین خوبی برای روش های قدیمی مورد استفاده می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *