مقالات

چگونه استرس سفر را در دوران پریود کاهش دهیم؟

چگونه استرس سفر را در دوران پریود کاهش دهیم؟

تصورکن و آماده شو

تعطیلات رویایی خود را رزرو کرده اید؛ هزینه اقامت پرداخت شده و چمدان های شما برای یک هفته سفر ایده آل آماده است. سپس بدترین اتفاق رخ می دهد – یک روز قبل از اینکه قرار است سوار هواپیما شوید، قاعدگی شما یک هفته زودتر می آید. ناراحت نباش؛ قطعا سفر شما خراب نشده! فقط با کمی برنامه ریزی آماده خواهید بود که ازمسافرت خود لذت ببرید. تقریباً به نظر می رسد که شما حتی پریود نشده اید (خوب، فقط کمی اغراق کردم). ما راهنمای نهایی را گردآوری کرده‌ایم تا اطمینان حاصل کنیم که سفر شما با آرامش و طبق برنامه انجام میشود – ما پشتیبان شما هستیم.

استرس نداشته باش

استرس می تواند محرکی برای پریودهای زودرس یا دیررس باشد، زیرا تعادل هورمونی منظم بدن شما می تواند مختل شود و منجر به تاخیر در تخمک گذاری شود. به عنوان یک اقدام پیشگیرانه، تمام تلاش خود را بکنید تا سطح استرس خود را در هفته های منتهی به تعطیلات و زمانی که دور هستید به حداقل برسانید. اگر بتوانید با حفظ آرامش از تغییر چرخه طبیعی خود جلوگیری کنید، این به جلوگیری از هرگونه غافلگیری در تعطیلات کمک می کند. نوشیدن  الکل و کم خوابی همگی می توانند به افزایش استرس کمک کنند، همانطور که نگرانی قبل از سفر می تواند باعث افزایش استرس شود. مدیتیشن، تغذیه سالم و داشتن یک الگوی خواب منظم همگی برای داشتن ذهنی مثبت و بدون استرس مهم هستند. ذهن سالم، بدن سالم!

مقدار زیادی آب بنوشید

آبرسانی مهم است! اگر قصد دارید در طول سفر بسیار فعال باشید، در صورت پریود شدن در معرض خطر بیشتری برای احساس بیماری هستید. تغییر ناگهانی آب و هوا نیز می تواند بر بدن شما تأثیر بگذارد، بنابراین حفظ مایعات به تنظیم کمک می کند و همچنین خطر گرمازدگی را در آب و هوای گرم به حداقل می رساند.

هنگام حمل و نقل مراقب باشید

هیچ چیز ناراحت کننده تر از پریود شدن در حین حمل و نقل نیست، به خصوص در پروازهای طولانی و سفرهای جاده ای. راحت شدن غیرممکن است، احساس می‌کنید که در لباس زیرتان چکه می‌کند و البته درد، ماندن در همان وضعیت نامناسب را بسیار دشوار می‌کند. اینجا جایی است که آرنیکا بهترین دوست یک مسافر است. مطمئن شوید که آرنیکا را در چمدان یا کیف دستی خود قرار داده اید تا زمانی که درد شدیدتر است، به راحتی در دسترس باشد. آرنیکا ناراحتی ناشی از سفر را در حین پریود کاهش می دهد و به شما کمک می کند تا در سفرهای حمل و نقل طولانی، خواب مورد نیاز خود را داشته باشید. بلند شدن و راه رفتن منظم در پروازهای طولانی به حفظ جریان خون کمک می کند و همیشه یک تایمر برای تعویض تامپون تنظیم کنید تا از احتمال سندرم شوک سمی جلوگیری کنید.

برای ورزش های روزانه و سبک برنامه ریزی کنید

شما پریود شده اید، اوف، و در آینده روزهایی با فعالیت های پشت سر هم برنامه ریزی شده است. درد پریود به لطف آرنیکا کاهش یافته است، اما شما هنوز هم کمی تنبل و بی انگیزه هستید. بررسی شده که ورزش سبک نه تنها به تسکین گرفتگی عضلات کمک می کند، بلکه به ذهن نیز انرژی می بخشد، که می تواند شما را برای روزهای پرمشغله آینده آماده کند. بنابراین انرژی خود را جمع آوری کنید تا 15 دقیقه یوگا انجام دهید یا تمرین دویدن سریع انجام دهید. پمپاژ خون هم ذهن و هم بدن شما را آماده می‌کند تا فعالیت‌ها را احیا کند و مهم‌تر از همه، بتوانید ازورزش لذت ببرید!

آروم باشید

تعطیلات نه تنها برای تفریح و دیدن مناظر شگفت‌انگیز، بلکه برای ایجاد آرامش در خودتان هم هست. زمانی را به دور از برنامه ریزی های شلوغ اختصاص دهید تا در هتل / خوابگاه /  چادر خود استراحت کنید و و به بدن خود آرامش هدیه کنید . همه ما می دانیم که خواب بهترین درمان برای هر بیماری است،  – بدن پریود شما به خاطر آن از شما تشکر خواهد کرد. همچنین حالت خواب  جنین را راحت امتحان کنید، کارشناسان سوگند می‌خورند که بهترین حالت برای تسکین گرفتگی عضلات است و همچنین در هنگام خواب بسیار زیبا به نظر خواهید رسید. برد – برد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *